Chrudimští si v Moravské Třebové reputaci nenapravili. Dostali šest branek.

09.10.2016 | Tomáš Straka

Po výprasku v České zajížděli chrudimští hokejisté tentokrát do Moravské Třebové a ani na hřišti mistra se jim příliš nedařilo. Přestože svého soupeře přestříleli 40:29, dokázali skórovat až za děsivého stavu 0:6.

3. kolo | Neděle 09.10.2016, 17:00 | Rehau aréna, M. Třebová

HC Slovan Moravská Třebová - HC Chrudim

6:1

1:0 4:0 1:1

Branky: 9. Čikl, 22. Maška, 23. Řehulka, 27. Kobza, 37. Aulehla, 48. Černý - 53. Urban

Střely na branku: 29:40
Vyloučení: 10:11 Využití: 2:1
Rozhodčí: Doležal - Kukeně, Říha

Diváci: 260

HC Slovan Moravská Třebová: Turek - Pokorný, Cik, Kutmon, Rosendorf, Kvapil, Kršňák, Schneider, Kobza, Maška, Mička, Faltus, Černý, Řehulka, Muselík, Čikl, Aulehla

HC Chrudim: Ament (od 27. Svoboda) – Urban, Budínský, Burkoň, Švadlenka, Brožek, Vágner- Plch, Kišš, Ondřej Polák, Novák, Jiří Polák, Seidler, David Cvrček, Koreček, Haltuch, Karásek

Skóre otevřeli v 9. minutě domácí poté co na modré zachytili rozehrávku Chrudimských a Čikl trefil horní růžek Amentovy brány. Vyrovnat mohl vzápětí Ondřej Polák, ale po úniku z pravé strany trefil jen připravenou lapačku domácího Turka. I v dalších minutách se Chrudimští snažili o vyrovnání skóre, ale několik jejich příležitostí zhatila nepřesnost nebo pozorný brankař. Namísto vyrovnání tak na začátku 2. třetiny přišla pro Chrudim katastrofální pětiminutovka, ve které třikrát inkasovali. Nejprve po akci dvou na jednoho mířil přesně Maška. Po chybě v rozehrávce Ament pokus domácích vyrazil před sebe a s dorážkou byl úspěšný Řehulka a na 4:0 zvýšil po samostatném úniku Kobza. Poté Ament přenechal místo Svobodovi. Ten inkasoval dvakrát. Nejprve ho při trestném střílení překonal mezi nohy Aulehla ve 37. minutě a následně v přesilové hře Černý. Alespoň čestného úspěchu dosáhli Chrudimští rovněž v přesilové hře, když se v 53. minutě od modré trefil Urban. I po třetím kole tak mají Chrudimští na svém kontě pouhopouhý bod a ve čtvrtek je čeká další zápas na hřišti soupeře. Tentokrát se vydají do Poličky.